Czy zastanawiasz się nad potomstwem? A może masz już dziecko, ale nie wiesz, kiedy zdecydować się na kolejne? Może za kilka lat? Jak już się dorobicie?

E-book „Zacznijmy od poczęcia” wydawnictwa Enfemine, który miałam okazję współtworzyć udowadnia, że rodzina pełna życia to dobra inwestycja! Jeśli chcesz wiedzieć, jak zaplanować rodzinę, jak przejść przez ciążę dużo lepiej, jak poradzić sobie z nowymi zadaniami i opieką nad maleńkim dzieckiem, właśnie tutaj znajdziesz wiele odpowiedzi.

To praktyczny poradnik, którego celem jest pomoc w podjęciu tak pięknej i ważnej decyzji w życiu. Blisko 200 zoptymalizowanych do czytania na smartfonie stron. 3 obszerne rozdziały oraz dodatek z materiałami do druku, ułatwiającymi planowanie rodziny.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego dzietność w Polsce, czyli średnia liczba urodzeń przez kobietę, wynosiła w 2019 roku 1,42. Przyjmuje się, że minimalna wartość tego współczynnika gwarantująca zastępowalność pokoleń to 2,1. Ostatni raz taki wynik zanotowano w 1988 roku. Dla porównania w 1960 roku współczynnik ten wynosił 2,98.

W badaniach opublikowanych przez Warsaw Enterprise Institute w 2015 roku zadano Polakom pytanie: „Co powstrzymuje Cię przed posiadaniem dzieci?”. 61 procent zgodziło się ze zdaniem, że jest to między innymi lęk przed pogorszeniem warunków materialnych, 48 procent ‒ konieczność zrezygnowania z  dotychczasowego stylu życia, 47 procent ‒ odpowiedzialność związana z wychowaniem dzieci.

Ta książka obala mity na temat tego, ile kosztuje dziecko i udowadnia, że miłość się mnoży, nie dzieli. Okazuje się bowiem, że współczesne myślenie o posiadaniu dzieci przeraża zdrowych, młodych ludzi.

Czy rzeczywiście jest się czego bać? Dlaczego się boimy? Kiedy mieć dzieci i po co je mieć?

Na stronie Enfemine, znajdzie bezpłatny fragment oraz będziesz mogła/mógł zapoznać się ze spisem treści. Serdecznie zapraszam do przyjrzenia się bliżej tu: https://enfemine.com/produkt/zacznijmy-od-poczecia/

1 komentarz

Napisz komentarz

Share with your friends


Submit