Marzenia o pięknym domku dla dzieci, stały się dla nas rzeczywistością. Bardzo chciałam Wam tę wspaniałą konstrukcję pokazać i wprost nie mogłam doczekać się dzisiejszego wpisu. O całym procesie organizowania ogrodu wspominam w najnowszym filmie NASZ OGRÓD cz. 1, w którym również znajdziecie sporo ujęć związanych z domkiem. Uważam, że wyszło naprawdę pięknie, a ja każdego poranka, gdy odsłaniam zasłony w salonie, uśmiecham się do siebie, by po chwili wyjść z dziećmi do piasku lub „buju buju”. Dla rodzica to również niezła frajda.

Domek dla dzieci – Lolek

Drewnolandia to polski lider konstrukcji drewnianych, a przy okazji firma, która na każdym etapie produkcji robi wielkie wrażenie. Domy całoroczne, altany, tarasy, a także wspominane domki dla dzieci to tylko część oferty, którą tam znajdziecie. Marzenia o drewnianym domku w środku lasu niekoniecznie muszą być tak bardzo odległe jak się wydają! Ale, ale! Wróćmy na moment do naszego ogrodu. Dopasowany do naszego terenu domek o uroczej nazwie „Lolek” to właśnie ta konstrukcja, która najbardziej wpadła mi w oko.

Mnóstwo miejsca do zabawy w środku, wielka piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnia, przyjemny i odpowiednio zabezpieczony tarasik, czego chcieć więcej? Może ścianka wspinaczkowa? To również jest dostępne. My zrezygnowaliśmy z niej, ze względu na drzewo, które bardzo mi się marzy. Wszystko mogliśmy dopasować do naszego ogrodu i potrzeb. O każdym etapie produkcji byłam informowana mailowo bądź telefonicznie, a wszelkie moje pomysły zostały spisane w protokole. Zdecydowaliśmy się na grafitowy odcień z białymi elementami dekoracyjnymi i zieloną zjeżdżalnią, która najbardziej pasowała do tej przyjemnej szarości. Jedną z huśtawek zamieniłam na miękki prezent od babci, dzięki czemu nasz duży bobas również może się bujać. Synek za to ćwiczy bujanie na brzuchu.

Cały proces składania domu na miejscu trwał dosłownie kilka godzin. Panowie zaczęli wcześnie rano, a po południu mogliśmy już pokazać dzieciom ich prezent.

Fot. Anna Mioduszewska

*wpis powstał we współpracy z firmą Drewnolandia

7 komentarzy

  1. A jak wygląda domek w środku, czy ma jakieś krzesełeczka, stoliczek, jakiekolwiek wyposażenie w zestawie? :)

    • karolinabaszak Odpowiedz

      W zestawie jest mały taboret, a mebelki i urządzanie już we własnym zakresie. Od środka po prostu drewno :)

  2. Chcieliśmy z meczem domek dla naszych dziewczynek , na szczęście nie zbudowaliśmy. Pisze na szczęście bo Wasz domek jest tak śliczne , ze jeśli pomysł wróci to skorzystamy z usług tej firmy . Trawnik z rolki to świetny pomysł. W moim ogródku jest posiana trawa ale długo to trwało nim wyrosła . Niestety trawa z rolki odpada z powodu dwóch dużych psów które zapewne szybko zniszczą cały efekt. Napisz kiedyś jak się sprawdza system nawadniający , bo tez nam to przez myśl przechodzi. Co do tui…. szkoda ze nie trafiliście z mężem na informacje o tym trującym drzewie. Tyją to jedyna roślina która wypuszcza olejki eteryczne w powietrze . Niestety te olejki są trujące. W dodatku proces przycinania tui to prawdziwe zagrożenie . I w dodatku siedlisko kleszczy! Tuje niszczą również glebę. Mieliśmy w ogrodzie ponad 100 tui . Były posadzone do okola domu jak i w głębi ogrodu. Kiedyś przypadkiem natrafiliśmy na pana film w internecie , który pokazywał jak tuje są szkodliwe . Od razu powiązałam swój zły w tym czasie stan zdrowia z wiosenna pielęgnacja tui ( zachorowałam ja i nasz pracownik, gdyż oboje ie przycisnęliśmy) Zawsze w mojej głowie wizje związane z ogrodem koncentrowały się na zdrowiu i bezpieczeństwu, w związku z czym podjęliśmy z mężem decyzje o usunięciu tui i to była najlepsza decyzja! Wjechała kopara bo niestety tuje tak mocno się korzenia ze tylko tak można było się ich pozbyć. Po całej akcji do naszego ogrodu wpadło powietrze!!! Dziennie to brzmi gdy pisze się od miejscu na dworze ale tak było . Gdy przechodziłam po ogrodzie aby zobaczyć jak przebiegają prace usuwania drzewek obskoczyli mnie 3 kleszcze!! Na miejsce tui poradziliśmy klony dęby i jarzębinę … piękne polskie drzewa.

  3. Jejku ,tak się cieszę, że poruszyła tematykę ogrodu. Właśnie jesteśmy na etapie organizowania naszego, część prac za nami – tube,trawnik. Szukałam domku dla dzieci i dzięki Tobie znalazłam. Dziękuję. Będzie ideał ie pasował do naszego domu. Czy kolor to antracyt? Jaki wyszedl calkowity koszt z montażem ? Czekam na więcej wpisów i inspiracji ogrodowych i wnetrzniarskich.

Napisz komentarz

Share with your friends


Submit