Mama dwulatka

Czasem naprawdę nie mogę w to uwierzyć, że mój synek ma już dwa lata, ale jeszcze bardziej nie wierzę w to, że w sierpniu sama skończę 30 lat. Dobrze się z tym czuję, nie prześladują mnie żadne myśli, że niby czegoś nie zdążyłam zrobić, ale jednak, jest to dość wyjątkowy punkt w życiu dorosłego, dojrzałego, a wciąż młodego człowieka. Jest już co podsumować, ocenić. Mamy też lepsze możliwości co do planowania przyszłości, jakąś stabilność emocjonalną i choć minimalną pewność tego, dokąd zmierzamy. Wiemy więcej o świecie, ludziach, czasem nie mamy już złudzeń. Chciałabym wyjątkowo spędzić ten dzień, ale z drugiej strony, nawet gdybym miała przesiedzieć go w domu, z dziećmi, mężem, może resztą rodziny, będzie idealnie.

Ale zanim skończę te 30 lat, jeszcze trochę pospaceruję po świecie jako dumna, 29letnia mamuśka :D Nie wiem, czy już o tym wspominałam, ale mieszkając od jakiegoś czasu poza miastem, lubię przyjeżdżać do Warszawy na jeden dzień w tygodniu. Przejść się do ulubionego parku, spotkać z przyjaciółmi, pójść na plac zabaw z dziećmi, a później na kawę czy pamiątkowe zdjęcia. Kocham życie w zielonych terenach, ale Warszawa to przecież Warszawa. Mam tam swoje ścieżki.
Ostatnio będąc na spacerze, choć pogoda nie dopisywała, zrobiłyśmy z Anią zdjęcia w Dolince Szwajcarskiej.


Pogoda jest jaka jest i przyznam, że w kwestii ubioru czuję, że się starzeję! Pod tym względem, że pamiętam aby zabrać sweter, może jakąś apaszkę, a nawet rajstopy czy płaszcz. Dopóki nie urodziłam dzieci, myślałam „dobra tam, jakoś sobie poradzę”, ale teraz, skoro i tak zabieram ze sobą na spacer pół domu, dodatkowe okrycia nie robią większej różnicy.fot. Anna Mioduszewska

sukienka, płaszcz, czółenka: aeterie | sweter: Part Two | torebka: Tammy & Benjamin

A jeszcze tak w kontekście tytułu dzisiejszego wpisu, zostawiam link do najnowszego vloga, między innymi z urodzin synka:

6 Comments

 1. M

  17 maja 2019 10:29, Odpowiedz

  Piękne zdjęcia. Ja też mam dwójkę dzieciaczków. Choć czasem ciężko jest, to nigdy jak wczesniej nie doceniałam upływającego czasu. Mam wrażenie, że coraz rozsądniej nim dysponuje i to jest piękne ! I w tym roku rownież 30tka ! :) Mam jeszcze dwa pytanka, z innej beczki, czy planujesz może wpisy o pielęgnacji wlosów wypadających po ciąży (mnie lecą garściami)? I drugie: wpis o szczepieniach ? Może podzielisz się inf czy szczepiłaś czy nie? My nie i jesteśmy bardzo dumni z tej decyzji :)) Pozdrawiam serdecznie.

 2. Glos internetu

  17 maja 2019 16:12, Odpowiedz

  Kochana wyglądasz jak szczupło! Chyba Twój plan działa? :) zajrzałas do skrzynki na yt? Tam zostawiłam Ci wiadomość z mojego kanału. Chociaż nie mam już insta to zawsze czekam na Ciebie na YT. Nie mogę doczekać się Twoich vlogow. Sylwia

 3. Piotr

  3 czerwca 2019 02:32, Odpowiedz

  Super artykuł… Szczególnie, że jestem facetem przed 30. Wiem, że już niedługo (można tak powiedzieć) nastąpi ten moment w którym pojawi się dziecko i wiem, że będę musiał zrobić wszystko, aby moja kobieta i dziecko czuło się bezpiecznie…bo czas tak szybko mija. Pozdrawiam!

 4. Magdalena

  14 czerwca 2019 13:36, Odpowiedz

  Karolino, zdjęcie z Malutką jest takie rozczulające <3 Powiedz, gdzie Ci się żyję lepiej : w dużym mieście czy jednak pod miastem ? My, z mężem ciągle się wahamy czy zostać w bloku czy może coś pod miastem…

Leave a comment

(*) Required, Your email will not be published