kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

2 Comments

 1. Krzysztof Nowakowski

  9 czerwca 2017 08:51, Odpowiedz

  Cześć, przeczytałem Twój tekst z tegoż artykułu. Cytuję: „Nie raz zdarzało mi się być świadkiem takich rozmów, gdzie facet w prymitywny wręcz sposób opowiada dziewczynie wulgarne żarty. Żenada i brak taktu.”.

  Czy nie jest tak, że miłość jest za darmo, pomimo? Ty pisząc ten tekst – piszesz tak naprawdę o swoim doświadczeniu i tym samym jesteś jak książka, którą się czyta. To Ty chcesz takiego faceta, być może już masz, nie wiem. Tym tekstem poniekąd tworzysz świat idealnych ludzi, ten świat jest chory, jest pełen egoizmu, ten świat odrzuca wszystko to, a raczej wszystkich, którzy są niedoskonali, to świat chorego, zgorzkniałego, nieludzkiego konserwatyzmu (ja jako katolik gardzę takim konceptem, ponieważ Deus Caritas Est i to nie oznacza, że należy nad sobą nie pracować – bo należy, owszem, ale wszystkim idealistycznym kobietom zawsze powiem NIE, idealistycznym retorom etc., ponieważ nie ma miejsca dla takich idei w tym niedoskonałym świecie, który zawsze taki był, jest i będzie).

  „Powinien być” powiadasz, ok. A Ty jaka powinnaś być? Załóżmy ja piszę tekst, bo piszę, jestem po dziennikarstwie i wymyślam sobie: Karolina powinna być taka, taka, taka, siaka i owaka i Ty powinnaś taka być – bo tak mówi psychologia, socjologia, nauka Kościoła Katolickiego i inne nauki społeczne. I co, jesteś? Czy jesteś idealna? Nie, nie jesteś i nigdy nie będziesz, i dlatego kim ja jestem żeby Ciebie pouczać i nie wiem, mówić jako ex katedra?

  Takie teksty, jak Twój, są bardzo szkodliwe społecznie i wywołują, i utwierdzają w głowach emocjonalnych kobiet niebezpieczne zjawisko wiary w to, że mężczyzna „musi być idealny”, a nic nie musi – zapewniam Cię, nic nie powinien – również zapewniam Cię – a co najwyżej może jeśli taką podejmie walkę w swojej wolności. To w wolności człowiek dojrzewa, zmienia się, a nigdy w „oparach” słów, imperatywów typu „powinien”, „musi” etc.

  Każdy niedoskonały mężczyzna, oczywiście przez również NIEDOSKONAŁĄ kobietę zostanie zbanowany, odrzucony i tym samym zostanie mu zabrana szansa na zmianę, refleksję etc. Chrystus powiedział: „co to za sztuką kochać tych, którzy nas kochają, tak też czynią poganie?”… Czy to nie spartanie wyrzucali ze skał chore, kalekie dzieci nie nadające się do walki? Czy Chrystus nie przyszedł do chorych? Czy Chrystus kogoś odrzucił?

  Mężczyzna „powinien” – to jest jasny przekaz: jeśli nie będzie taki i taki – to dostajesz bana. Przekaz od kobiety, która ustanawia się autorytetem i mówi jako autorytet. Słowo ma moc tworzenia i niszczenia również, a Ty Twoim słowem tworzysz nową idealistyczną rzeczywistość oderwaną od świata realnego, Idealizm to egoizm, ponieważ przykładowo dwaj panowie jakimi byli Hitler i Stalin mieli również swoją idee na życie, koncept, pomysł. Wg nich świat powinien być taki jaki oni go widzą, ludzie powinni być tacy, jak oni to widzą… i taki świat się stał za czasów tych dwóch potworów, stworzyli nową rzeczywistość wg swojej idei, która była pełna EGOIZMU, krwi,brutalności etc.

  Idealizm prowadzi do odrzucenia wszystkiego tego co słabe, chore… Bełkotem typu „powinien” nie zmienia się świata, ponieważ każdy człowiek ma naturę buntownika i jak czytałem Twój tekst, to mi źle się robiło. Lepiej pisać zamiast „powinien” – „może” jeśli chce. To diametralnie łagodzi przekaz tekstu i zachęca do refleksji nad sobą…

  Każdy facet, który nie zmieści się w ramki tegoż Twojego konceptu, Twojej idei, czyli Twojego idealizmu (czyli egoizmu jak mówi filozofia) – zostanie zbanowany przez równie niedoskonałą kobietę, która wg tego co widzę, słyszę, obserwuje, analizuje właściwie to nic nie powinna, po za jedynie tym, że powinna czekać na księcia z bajki do usranej śmierci.

  http://images01.bebzol.com/data/201308/122363-1b038d9af8174d2a52a7aaf5dbe96752.jpg

  A jeśli gorszysz się tym co niedoskonałe, wulgarne, to oznacza jedno: jesteś kaleką niezdolną do miłości do drugiego niedoskonałego człowieka, na miarę, np. wielkiej Świętej Matki Teresy z Kalkuty, która nie brzydziła się menelami, ludźmi chorymi, trędowatymi, wulgarnymi, zepsutymi społecznie etc.

  Jeśli gorszysz się tym co niedoskonałe i prawisz, że ktoś, coś powinien, to piszesz tak, ponieważ cierpi w Tobie Twoja ukryta pycha (którą każdy ma, jak pisała Św. S. Faustyna w swoim dzienniczku) i cierpi w Tobie Twój ukryty egoizm… a jeśli uważasz, że tak nie jest, tzn. że jesteś kłamcą, bo kłamcą każdy z nas jest i wg psychologii kłamiemy 17x na godzinę!

  Pozdrawiam i życzę owocnej refleksji nad moim tekstem

  Napisał go: uformowany katolik, zewangelizowany z 20 letnim doświadczeniem duchowym, absolwent katolickiej uczelni, pasjonat ludzi i psychologii i czujny żądny pełen niedoskonałości człowiek analizujący ten świat, samego siebie, szukający prawdy o sobie i o tym świecie, człowiek o liberalno-konserwatywnych poglądach

Leave a comment

(*) Required, Your email will not be published