„Bądź taką mamą, jaką chcesz być zapamiętaną!” – te słowa są dla mnie bardzo motywujące i zachęcają mnie do bycia lepszą mamą każdego dnia. Codziennie myślę, że kocham swoją rolę, nawet gdy dziesiąty raz układam zabawki na półkach razem z synem i niewyspana, nie mam siły żyć w bałaganie, który nigdy nie znika na dobre. Potykanie się o gumowe zwierzaki czy drewniane klocki, przebieranie się po raz trzeci przed wyjściem, bo znów wszyscy są upaćkani jedzeniem. To nic, dosłownie NIC takiego, w porównaniu z tym ile miłości, ciepła i mądrości życiowej dają mi moje dzieci. Wątpię abym dała radę odwdzięczyć się za to wszystko. Macierzyństwo traktuję jako największy dar i przywilej, ale to nie jest synonim sielanki i leżenia do góry brzuchem. A Wy co sądzicie drogie mamy? Celebrujecie swój dar każdego dnia, czy raczej lubicie ponarzekać? Nie ukrywam, że oczywiście bawią mnie (często do łez) żarty i memy związane z macierzyństwem, bo to w końcu samo życie! Ale jednak, w sercu pierwsze skrzypce gra olbrzymia wdzięczność.

Czasami próbuję znaleźć chwilę aby zrobić coś tylko dla siebie. Wystarczy mi dosłownie godzinka, dwie w tygodniu i od razu mam więcej energii do codziennych zajęć. Nie potrzebuję jednak nie wiadomo jak długiego odpoczynku, a zauważyłam nawet, że ciężko mi odpocząć bez moich maluchów. Wolę, gdy są tuż obok. Od czasu do czasu wyskakuję na spotkanie z koleżanką, na zdjęcia, na kawę w samotności. Łącze to trochę z pracą, staram się złapać balans zdrowy dla mnie i mojej rodziny. Ostatnio pierwszy raz pojechałam na spacer z Anią i zrobiłyśmy właśnie te zdjęcia w Rosie. Och Aniu, dobrze Cię mieć tak blisko <3 Poszłyśmy na koktajl do Bazaru Kocha, gdzie kiedyś bywałam częściej, nie będąc jeszcze w ciąży. Co ciekawe, jakoś nie pamiętam tych czasów i nie umiem ot tak przywołać wspomnień. Jak dobrze, że mam bloga i stare phone mixy, które pomagają mi odświeżyć młodość :D

Rosa to jedna z tych „najbardziej rozpoznawanych” sukienek w aeterie. Dekolt łódeczka, konrafałdy na spódnicy i wyjątkowo ozdobione plecy. Ten model na pewno będzie u nas bardzo długo, może nawet do końca! Latem stworzyliśmy, pastelową linię Rosy Feminy, czyli Rosy w drobną kratkę. Jest błękit, beż i róż – który przypadł mi do gustu najbardziej. W ankiecie na Instagramie sporo osób doradziło mi błękitną wersję, ale ostatecznie wybrałam typowo dziewczęcy kolor.

fot. Ania Mioduszewska 

sukienka: aeterie | torebka: Tammy & Benjamin

9 komentarzy

  1. Piękne zdjęcia spełnionej kobiety, mamy :) Ja też staram się doceniać chwile z dziećmi, czas tak szybko mija! Dopiero co byli w brzuszku, a tu 2 i 4 świeczki zdmuchnięte ponad 3 m-ce temu! Kiedy to minęło? Echhh… „w życiu piękne są tylko chwile…” <3 Serdeczności dla Was :)

  2. A ja, już jutro… będę miała swoją wymarzona orchidee botanice! 😍 prześle Ci zdjęcie na maila ❤️

  3. Pięknie wygladasz:)
    Mój syn wczoraj skończył 3 lata. Czasem jest ciężko i czasem uleje mi się troche narzekania. Ale te 3 lata tyle mi dały, tak zmieniły, mam tyle wspomnień, że to niesamowite:)

  4. A ja powiem teraz coś z drugiej perspektywy – jak to super być córką! Kiedyś nie mogłam się doczekać wyprowadzki z domu, myślałam ze bycie „na swoim” będzie spełnieniem wszystkich marzeń, a teraz jest zupełnie odwrotnie – kocham ten dni, gdy mogę wreszcie jechać do domu i pobyć z Mamą❤️ teraz, gdy jestem na studiach i po części muszę sama o siebie dbać, bardzo doceniam to, jaką kobietą jest moja Mama. Dom, jaki nam stworzyła razem z Tatą jest dokładnie taki, jaki sama chciałabym kiedyś móc stworzyć dla swojej rodziny. Pozdrawiam Cię Karolino🥰 jestem pewna, że Twoje dzieci również kiedyś będą Ci bardzo wdzięczne, za to co robisz❤️

  5. Witaj Karolino.

    Mam pytanie z innej beczki: kupowałaś meble (łóżko forestbee). Jak Ci się podoba ten kolor. Stoję przed wyborem mebli tej marki do małego mieszkania w bloku. Zdezydowałam się na kolor biały (kolekcja carotte), choć wosk miodowy też jest piękny. Jednak boję się, że za bardzo stłoczą małe wnętrze. Jak oceniasz wybór mebli w kolorze miodowego wosku do małego mieszkania? Pozdrawiam.

  6. Bywają dni, że wychodzę z siebie, kiedy zasypiam na stojąco, kiedy po 15 minutach od ogarnięcia wszystkiego jest tak samo jak było…ale kiedy przychodzi wieczór i widzę tego mojego Maluszka słodko śpiącego, uśmiechającego się przez sen to jestem najszczęśliwsza na świecie i myślę sobie, jak to było bez Niego pusto. I zawsze sobie dodaje dwa zdania wieczorem kiedy potykam się a to o zabawki,a to foteliki, prasuje ubranka- „Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy” i drugie „Kiedyś Twój dom znów będzie bardzo czysty… ale to będzie znaczyło tylko jedno, że jest pusty”. I tak się kończy mój dzień z uśmiechem na twarzy:)

Napisz komentarz

Share with your friends


Submit