27 myśli na 27 urodziny

Rok temu na moje 26 urodziny, przygotowałam autoportret, który został przez Was miło odebrany. Był także początkiem nowej serii filmów na naszym polskim YouTube. Pomyślałam, że i w tym roku warto coś podobnego przygotować, jednak na nowy autoportret jest jeszcze za wcześnie. Kolejny nagram za kilka lat. Dzisiaj postanowiłam wykorzystać moją serię poniedziałkowych wpisów i skorzystać przy okazji z popularnego „tagu” myśli urodzinowych. Mam nadzieję, że równie chętnie skorzystacie z tego, jeśli same macie bloga! A jeśli nie macie, a chciałybyście mieć, przypomnę mój wpis o blogowaniu.

Nie wiem jak będzie po trzydziestce, ale póki co uwielbiam obchodzić urodziny. 27 to fajna i przyjemna liczba. Człowiek jest już dorosły, ma za sobą cały bagaż doświadczeń i nauczek, może wykorzystywać zdobytą przez lata wiedzę, a jednocześnie ma jeszcze sporo czasu na jakieś większe zmiany przed 30stką. W końcu to jeszcze trzy długie lata na zdobycie świata, prawda!?

27b

 1. Nie opuszczam domu bez śniadania. Okazuje się, że śniadanie naprawdę ma duży sens.
 2. Sok ze świeżych owoców jest prawdziwą ucztą!
 3. Nie ma nic przyjemniejszego niż pachnące ręczniki i pościel! Uwielbiam pachnące świeżością tkaniny.
 4. Nie ma nic wspanialszego niż najlepiej na świecie gotujący mąż oraz nic smaczniejszego niż każda jego pasta.
 5. Nie ma nic gorszego niż żarcie zamawiane przez telefon. Smakuje tylko przez pierwsze 5 minut, a poźniej pojawiają się straszne wyrzuty sumienia.
 6. Lepiej jest położyć się spać wcześniej i wcześniej zacząć dzień. Nagle zauważamy, że doba jest wystarczająco długa.
 7. Jesienią piszę najładniejsze piosenki, a przynajmniej tak słyszałam.
 8. Czasem nie ma nic złego w byciu wybrednym.
 9. Media naprawdę kłamią.
 10. Najpiękniejsze i najbardziej pożądane przedmioty cieszą mniej niż najkrótsza rozmowa z bliską osobą.
 11. Nie żyjemy bez przyczyny. W naszym życiu również nic nie dzieję się bez przyczyny.
 12. Małżeństwo to najpiękniejszy dar jaki dostałam od Boga.
 13. Zmienić nikogo nie można, ale zawsze można zasiać ziarno!
 14. Milczenie jest cechą ludzi nie tylko mądrych, ale i odważnych.
 15. Ludzie uchodzący za oszołomów, często są głosem rozsądku. Im prędzej to zrozumiemy tym lepiej na tym wyjdziemy.
 16. Lepiej mieć jednego lojalnego przyjaciela niż dziesięciu fałszywych. Śpi się spokojniej. 
 17. Jeśli nie wiemy co chcemy osiągnąć, zapewne niczego wielkiego nie osiągniemy.
 18. Obdarzanie innych miłością wraca ze zdwojoną siłą, a wybaczanie jest jeszcze silniejsze. 
 19. Prowadzenie działalności przez minimum rok powinno być obowiązkiem każdego obywatela, który chce głosować w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.
 20. Czytanie książek to luksus. Czas to luksus.
 21. Nigdy nie zrozumiem palenia papierosów i w tym przypadku przez całe życie nie zmieniłam zdania. 
 22. Mama wielokrotnie miała rację.
 23. Podatki są za wysokie.
 24. Jeśli jesteś dobry w wielu rzeczach, lepiej abyś nauczył się to wszystko łączyć. W przeciwnym razie masz przerąbane.
 25. Kto nie ponosi porażek, ten niczego się nie uczy.
 26. Im większe poczucie wstydu, tym większe prawdopodobieństwo ogromnego rozwoju, a to już raczej powód do dumy.
 27. Szczęście jest w nas samych. Trzeba nauczyć się akceptować siebie, a później jest już z górki.

27a

107 Comments

 1. Monika

  22 sierpnia 2016 22:29, Odpowiedz

  Droga Karolina, śledzę Twojego bloga od bardzo, bardzo dawna…właściwie jeszcze od czasów fbl… :-)
  Jesteś niezwykle inspirująca, a to miejsce…choć zawieszone w sieci – jest bardzo wartościowe.

  Życzę Ci dużo zdrowia i jeszcze więcej uśmiechu!
  Pozdrawiam jak najserdeczniej to możliwe! :-)
  Monika.

 2. Marysia

  22 sierpnia 2016 22:36, Odpowiedz

  Karolciu kochana!!!! Naprawdę w bardzo ciekawej formie to napisałaś! zawsze mnie pozytywnie zaskakujesz!
  Chciałam tylko powiedzić że bardzo się cieszę że mamy takie samo zdanie na wiele opinii oraz tematów, to na prawdę bardzo budujące iż są tacy ludzie! Już Ci życzyłam Sto Lat ale zawsze mogę to zrobic jeszcze raz:) dlatego Kochana Karolciu wszystkiego co najlepsze!!!!

 3. Kaja

  22 sierpnia 2016 22:45, Odpowiedz

  Wszystkiego najcudowniejszego Karolinko! Uwielbiam zarówno bloga jak i vlogi :) Magiczna z Ciebie osóbka, życzę Ci z całego serca magicznego roku :) Sama w tym roku obchodziłam 27, więc tym mocniej łączę się w symbiozie! :*

 4. Gosia

  22 sierpnia 2016 22:45, Odpowiedz

  Wspaniale jest patrzeć jak pięknie się rozwijasz :) Jesteś dla mnie wzorem.
  Życzę Ci wszystkiego najcudowniejszego! :)

 5. Blue Carmen

  22 sierpnia 2016 22:57, Odpowiedz

  Karola, świetny pomysł na wpis! Obserwuję Twojego bloga od bardzo dawna i muszę przyznać, że przeszłaś naprawdę długą drogę, by odnaleźć siebie. Korzystając z okazji, że to Twoje urodziny chciałabym Ci bardzo serdecznie pogratulować, bo jest to bez wątpienia ogromny sukces! Przecież niektórym nie udaje się tego osiągnąć przez całe życie. Jesteś niesamowitą inspiracją i uważam, że świat byłby lepszy, gdyby ludzie wzorowali się na takich osobach jak Ty, zamiast na idolach pokroju sióstr Jenner. Chciałabym życzyć Ci, abyś zawsze była szczęśliwa, a uśmiech nie znikał z twarzy, a droga do marzeń nie była zbyt kręta :)
  Pozdrawiam bardzo serdecznie i całuję!
  Angela

 6. Anna

  22 sierpnia 2016 22:57, Odpowiedz

  Czy możesz rozwinąć te dwa punkty?

  15. Ludzie uchodzący za oszołomów, często są głosem rozsądku. Im prędzej to zrozumiemy tym lepiej na tym wyjdziemy.

  19. Prowadzenie działalności przez minimum rok powinno być obowiązkiem każdego obywatela, który chce głosować w wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

  Naprawdę prowadzenie bloga i marki modowej daje prawo wg Ciebie do głosowania? Co z resztą ludzi? Nie mają firmy, bo nie mają super pomysłów (albo wkładu własnego) i znaczy, że powinni mieć mniej praw? Nie każdy marzy o swojej firmie bo to praca 24/7. Znam wiele osób, które kochają pracę za to, że spędzają w niej 8 godzin, sporo zarabiają a po pracy mogą się resetować i rozwijać inne pasje. Dlaczego oni nie powinni głosować?

  Komentarz pewnie się nie pojawi, bo jest niewygodny, ale proszę chociaż o odpowiedź prywatną, bo tak jak śledzę Twoje poczynania i je podziwiam i szanuję tak punkt 19. zaskoczył mnie bardzo negatywnie.

  • karolinabaszak

   22 sierpnia 2016 23:34, Odpowiedz

   Anno, jeden rok prowadzenia działalności np. w ramach studiowania nikomu by krzywdy nie wyrządził :-) Przeciwnie! Pozdrawiam ;)))

   • Anna

    22 sierpnia 2016 23:41, Odpowiedz

    Ja prowadzę własną działalność, dopiero pół roku, świadczę usługi. Nie czuję się lepszą osobą ani że ja wiem więcej niż ludzie, którzy pracują na etacie.

    Liczyłam na obszerniejsze wyjaśnienie punktów :)

   • Alicja

    23 sierpnia 2016 11:43, Odpowiedz

    Wydaje mi się, że w tym punkcie Karolina miała na myśli to, że dopiero prowadząc działalność widzimy jak wiele pieniędzy państwo z nas zdziera, na każdym kroku. W zasadzie krąży nawet taka historyjka, jak płacimy podatki przez 24h/na dobę. Wówczas, jak zobaczymy ile oddajemy Państwu, a ile nam Państwo oddaje być może dokonamy lepszego wyboru przy głosowaniu, a nie pójdziemy ślepo za którąś partią/osobą. Tak to sobie interpretuje, nie wiem czy poprawnie :)

    p.s. to, że oddajesz co miesiąc ponad 30% swoich ciężko zarobionych pieniędzy może nie wpłynąć na świadomość obywatela aż tak bardzo jak podczas samodzielnego opłacania podatku dochodowego, zusów itp.

    p.s.2. Karol, spełnienia marzeń i zdrówka!:*

  • Magda

   23 sierpnia 2016 15:13, Odpowiedz

   Mam bardzo podobne odczucia. Uważam, że kraj jest dla wszystkich obywateli, a nie tylko tych prowadzących działalność gospodarczą. Nie umniejszam natomiast tym drugim, być może posiadają większą wiedzę na pewien skrawek gospodarki, natomiast inni znają się na odmiennych tematach. Po to jesteśmy różnorodni, żeby każdy wnosił coś innego do naszego wspólnego kraju. Nie podoba mi się ten punkt.

   • karolinabaszak

    23 sierpnia 2016 18:16, Odpowiedz

    Ok, ale co to ma do rzeczy? :) to moje luzne mysli, a nie Twoje i nie musisz sie ze mna zgadzac, tak jak ja nie musze z Toba :)

 7. Ola

  22 sierpnia 2016 23:00, Odpowiedz

  Punkty 14 i 18 są niesamowicie odkrywcze! Mam tendencję do nie-milczenia, kiedy lepiej byłoby zamilczeć ;)
  Życzę Ci wszystkiego tego, co Cię uszczęśliwia i wprowadza w dobry nastrój.

 8. Maria

  22 sierpnia 2016 23:03, Odpowiedz

  Droga Karolino, z okazji urodzin życzę Ci dużo zdrowia (od zawsze uważam, że ono jest najważniejsze!), uśmiechu na twarzy i siły do spełniania najskrytszych marzeń, choć wydaje mi się, że większość z nich już spełniłaś lub jesteś w trakcie :) Dużo miłości, wiary w siebie, cierpliwości,spokoju i czego tylko zapragniesz. Wszystkiego najlepszego!

  PS: Nie mogę się doczekać Twojej płyty :)

 9. Maria

  22 sierpnia 2016 23:04, Odpowiedz

  Super pomysł na wpis i jakie słodkie dziewczęce zdjecia :D ten rok jest ważny tez dlatego że będzie moja 25-tka więc myślę o autoportrecie
  , tak dla siebie samej ale myślę że takie ” moje”myśli dobrze mnie do niego przygotują i może ułatwia nagranie filmiku bo tak twarzą w twarz właściwie z samą sobą to trudne zadanie i jeszcze podsumuj swoje życie! postaram się bo to piękna pamiątka <3 a życzenia moja droga złożę jutro :*
  Dobrej nocy :-)

 10. Ania

  22 sierpnia 2016 23:08, Odpowiedz

  Życzę Ci Karolino wszystkiego najlepszego, wiele radości na co dzień oraz samych sukcesów! Już wielokrotnie motywowałaś mnie do działania za co bardzo dziękuję:)

 11. Aga

  22 sierpnia 2016 23:11, Odpowiedz

  Karola, myślałam właśnie o Tobie i na wieczór taka niespodzianka 😊 Wczoraj obchodziłam 30 lat i mam podobne przemyślenia do Twoich. Dodałabym do nich swoje odczucia związane z macierzyństwem, które jest częścią mojego życia od 4lat. Jeden przyjaciel to skarb i smutne tylko z czasem jest to, ze tak naprawdę niewiele osób pamięta o Tobie i grono znajomych kurczy sie z wiekiem albo może sie nie zmienia ale człowiek dokonuje smutnej selekcji. Pięknie to napisałaś naprawdę. Od siebie dodam, ze muzyki najbardziej lubię słuchać w grudniu i zapach obieranych pomarańczy szczypiący w oczy i świeżego ogórka to dwa najmilsze jakie znam :-) pozdrawiam Cię ciepło ❤️

  • karolinabaszak

   22 sierpnia 2016 23:19, Odpowiedz

   Aga, naprawdę wczoraj miałaś urodziny? ojacie!!! To wszystkiego najlepszego kochana =) Dużo zdrówka, szczęścia i żeby Ci było tak anusiowo jak najdłużej <3

 12. Kasia

  22 sierpnia 2016 23:22, Odpowiedz

  Również zgadzam się z większością punktów, o ile nie ze wszystkimi (no może poza jednym, bo mężatką jeszcze nie jestem)! :)
  Z okazji urodzin życzę Ci wszystkiego najlepszego! Dużo zdrowia, radości na każdy dzień, dużo miłości oraz spełnienia marzeń:)
  pozdrawiam bardzo serdecznie :)
  P.S. Dziękuję za polecenie Resibo – zamówiłam serum i krem pod oczy, zobaczymy jak się sprawdzą:)

 13. Tatiana

  22 sierpnia 2016 23:28, Odpowiedz

  Karolino, przede wszystkim wszystkiego najlepszego!

  Kilka dni temu skończyłam 20 lat. Wiem, że jeszcze wszystko przede mną, ale wiele już się i tak wydarzyło. Choć podobno dobrze uczyć się na błędach, wolę korzystać z mądrości innych osób. Szczególnie tak inspirujących. Wtedy już od młodości można doceniać piękno małych rzeczy.

  Szczególnie wzruszył mnie punkt 12. Miło jest wiedzieć, że istnieją jeszcze ludzie, dla których małżeństwo to coś więcej niż urzędowa formalność czy sposób na zaprzestanie marudzeń rodziny.

  Życzę Ci długich lat w szczęściu i miłości :)

  • karolinabaszak

   22 sierpnia 2016 23:35, Odpowiedz

   Dziękuję Tatiano <3 I Tobie w takim razie duuużo miłości, szczęścia i jak najwięcej tych mądrości :*

 14. Wiktoria :*

  22 sierpnia 2016 23:42, Odpowiedz

  Kochana! Życzę Ci dalszego rozwoju, bo myślę ze to bardzo ważne żeby nie stać w miejscu! Pięknego uśmiechu na codzień ( szczególnie w nielubianym przez Ciebie styczniu :) ) Zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Więcej weekendów w rodzinnym domu ! Jeszcze więcej miłości!
  Bądź naszą inspiracją! <3

 15. Ania

  23 sierpnia 2016 00:25, Odpowiedz

  Karolina, jestem z Tobą już ładnych parę lat. Zaglądałam na Twojego photobloga, oglądałam relacje na żywo, w których odpowiadałaś na pytania, czytałam bloga, śpiewałam „Domek z kart” i czasem jeszcze łapie się na tym, że śpiewam sobie „Dark passenger” pod prysznicem :-) Uwielbiam Twoje poczucie smaku, elegancję i gust, ale najbardziej imponujesz mi swoją życiową mądrością. Z całego mojego dwudziestoletniego serduszka życzę Ci dużo zdrowia, szczęścia i miłości! Jesteś wspaniałym człowiekiem!

 16. Agnieszka

  23 sierpnia 2016 06:51, Odpowiedz

  z czasem (możliwe że po „magicznej” 30-stce) dojdzie Ci jeszcze myśl:
  Dziecko – najcudowniejszy dar od Boga.

  Życzę Ci wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń oraz dalszych marzeń – bo one nadają sens życiu, dużo radości i jeszcze więcej miłości.
  Pozdrawiam serdecznie.

 17. Patrycja

  23 sierpnia 2016 07:38, Odpowiedz

  Misiu nasz kochany, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :-) – dużo uśmiechu, zapału do działania, miłości, zdrowia i wszelakich błogosławieństw :-). Sto lat, sto lat..! ;-*+

 18. Kasia

  23 sierpnia 2016 07:49, Odpowiedz

  Ja mam porównanie pracy na etacie (który wcale nie był ciepłą posadką) i doświadczenie w prowadzeniu działalności właśnie przez rok. I przyznam szczerze, że to drugie zajęcie to jest dopiero szkoła życia. Widać jakie podatki się płaci, ile Państwo zdziera z przedsiębiorców na VAT, jak to jest jak kontrahenci nie popłacą za faktury na czas za wykonane usługi itd a ZUS i rachunki musisz zapłacić. Zdajesz sobie dopiero sprawę jakie koszty ponosił pracodawca zatrudniając cię na tacie i przestajesz narzekać.
  Mnie prowadzenie działalności bardzo otrzeźwiło. Co raz mniej dziwię się temu, że w Polsce jest niski poziom zaufania społecznego skoro jeden człowiek drugiemu nie płaci za rzetelnie wykonaną usługę. A duże korporacje nie płacą na czas małym przedsiębiorcom bo wydaje im się, że z małym to można robić co się chce. Trochę goryczy, ale działalność ma też swoje plusy bo daje niesamowitą wolność.

 19. Marlena

  23 sierpnia 2016 08:27, Odpowiedz

  Wszystkiego najlepszego :) Życzę, aby uśmiech i pozytywna energia otaczały Cię każdego dnia.Oby spełniły się Twoje marzenia i plany :*
  27 prawd bardzo słusznych z politycznymi włącznie, a co do punktu nr 15 to ja myślę, że gdyby każdy był sobą i nie bał się wyrażać swojego zdania byłby właśnie takim ,,oszołomem”. Są po prostu ludzie, którzy nie boją się tego wyrazić :P

 20. Asia

  23 sierpnia 2016 09:02, Odpowiedz

  Kochana wszystkiego najlepszego!Życzę Ci duuużo zdrowia,szczęścia,miłości i spełnienia wszystkich marzeń:)))

 21. 23 sierpnia 2016 09:19, Odpowiedz

  Spodziewałam się głębszych przemyśleń na 27 urodziny niż „lubię pachnącą pościel i lubię jak mąż mi ugotuje”…

 22. Dorota

  23 sierpnia 2016 09:20, Odpowiedz

  Wszystkiego najserdeczniejszego Karolinko! Miłości zawsze i tej do siebie i tej do najbliższych i tej do świata… Zadowolenia z każdej chwili życia, czerpania z niej ile się da, a w trudniejszych momentach pogody ducha i poczucia humoru.
  Ja w czerwcu skończyłam 30 lat i właśnie od tych paru lat jestem naprawdę szczęśliwa i wiem czego chce, co więcej myślę, że tak wygląda dojrzewanie – trzeba coś przeżyć aby nauczyć się siebie i wiedzieć czego się potrzebuje.
  Ściskam serdecznie i mocno kibicuję w dalszym spełnianiu marzeń! <3

 23. Diana

  23 sierpnia 2016 09:27, Odpowiedz

  Spełnienia marzeń! Jesteś wartościową i mądrą osobą, niech Bóg Ci błogosławi. Twoje blogowe miejsce to relaks dla nas, czytelników :) Spełniaj się dalej Kochana i wierz w siebie. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego!

 24. Marta

  23 sierpnia 2016 09:27, Odpowiedz

  Jako 32-latka (mężatka, mam 2-letnia córkę) zupełnie się z Tobą zgadzam. Masz niesamowicie mądre podejście do życia.
  To prawda niełatwo w Polce być przedsiębiorcą, podatki, zusy za pracowników.
  Tak media kłamią – dlatego wiedzę gospodarczą i polityczną należy czerpać z kanałów na you tubie.
  Wszystkiego najlepszego!
  PS. ostatnio pokazywałam i opowiadałam o Tobie mężowi :)

 25. Aleksandra

  23 sierpnia 2016 09:28, Odpowiedz

  Ja do działalności gospodarczej dodałabym jeszcze jedną myśl – warto jest mieć dobrego księgowego :D
  Piękne myśli, zgadzam się z większością, a zwłaszcza punktem trzecim. Męczący dzień i świeżutka, pachnąca pościel to chyba największa przyjemność.
  Pozdrawiam ciepło!

 26. Natalia

  23 sierpnia 2016 09:31, Odpowiedz

  Jutro jest już dzisiaj!

  Wszystkiego najlepszego kochana! Chociaż wygląda na to, że to co najlepsze już masz:) Miłość, pasję. Dorzucę do tego zdrowie i będzie 100% tego do czego ja dążę w życiu.

  Z rzeczy bardziej przyziemnych, życzę Ci kolejnych sukcesów na koncie Aeterie (ale o to jestem spokojna:)) oraz wydania płyty, na którą wszyscy z niecierpliwością czekają!! (wolę nie myśleć, jak bardzo Ty na ten moment czekasz) Ja już nawet mam przygotowane miejsce, gdzie będę jej słuchać. Fotel przed kominkiem i wielki koc już czekają – niech tylko jeszcze przyjdzie jesień<3

  Spełniaj się, inspiruj innych i bądź szczęśliwa!!
  :*

 27. Kasia

  23 sierpnia 2016 10:08, Odpowiedz

  Karolinko życzę Ci w tym szczególnym dniu wszystkiego co najlepsze. Mimo, że mam dopiero 17 lat, to obserwuję Cię od dawna i zawsze byłaś wzorem prawdziwej kobiety jakich jest teraz mało. Zawsze trzymam kciuki za Twoje życiowe cele i mam nadzieję, że Cię kiedyś spotkam. Pozdawiam :-)

 28. Olamari

  23 sierpnia 2016 10:08, Odpowiedz

  Troszkę spóźnione te moje życzenia, ale to chyba właśnie przez to, że pracuję nad 17-tym punktem który zawarłaś wśród swoich myśli :)
  Życzę Ci abyś nigdy nie zatraciła w sobie tego co już masz, a masz naprawdę wiele oraz ciągle pięła się w górę – bo czuję i wiem że obrałaś dobry kierunek. Ciesz się życiem i dalej inspiruj ludzi wokół:) I kochaj, kochaj, kochaj !

 29. Gabi

  23 sierpnia 2016 11:26, Odpowiedz

  Co w Twoim rozumieniu oznacza, że nie można kogoś zmienić, ale można zasiać ziarno? Byłabym wdzięczna za rozwinięcie :) Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego!

  • karolinabaszak

   23 sierpnia 2016 12:45, Odpowiedz

   To, że chociaż czasem nie można nikomu przemówić do rozsądku, czy namówić do konkretnych zmian (z dobrych chęci) nie powinno nas zniechęcać, bo nawet jak zostawimy u kogoś w głowie niewielką myśl, może ona kiedyś się rozwinąć :) Dziekuje i pozdrawiam!

 30. Pamela

  23 sierpnia 2016 11:27, Odpowiedz

  „Małżeństwo to najpiękniejszy dar jaki dostałam od Boga.” W czasach, kiedy tak wiele małżeństw się rozpada to niesamowite czytać coś takiego! Życzę Wam dużo błogosławieństwa i bądźcie przykładem dla innych! :)

 31. Gosia

  23 sierpnia 2016 15:29, Odpowiedz

  Karolino! Jestem z Tobą od czasów photobloga. Zauważam w Tobie bardzo dużą przeminę, oczywiście na lepsze! Chciałabym aby było więcej takich Kobiet jak Ty bo Ciebie można naprawdę nazwać Kobietą… Wszystkiego najpiękniejszego na te urodziny. Myślę, że bardzo miło Ci się zrobi jeżeli przyznam Ci, że bardzo ale to bardzo przyczyniłaś się do mojej zmiany. Zrozumiałam co najcenniejsze jest w zachowaniu jak i wyglądzie Kobiety :) Mam nadzieję, że reszta świata o Tobie usłyszy i większość Kobiet pozostanie przy swojej naturalności, o którą Ty tak bardzo walczysz.

 32. Ania

  23 sierpnia 2016 15:40, Odpowiedz

  Akurat tak się składa, że ja również w sierpniu obchodzę urodziny, dlatego zainspirowałam się i stworzyłam taki wpis u siebie :)

  A Tobie Karolino życzę wszystkiego co najlepsze, żebyś zawsze była tak inspirującą osobą, żebyś miała wokół siebie wspaniałych ludzi i żeby spełniły się wszystkie Twoje marzenia!

  Ściskam,
  Ania :)

  • karolinabaszak

   23 sierpnia 2016 18:17, Odpowiedz

   Kochana, jak bede przy komputerze to na 100% zajrzę do Ciebie! Dziekuje Aniu :* i za to ze tu jestes rowniez :)

 33. Sandra

  23 sierpnia 2016 18:02, Odpowiedz

  Idealnie ujęte prawdy życiowe! :)
  Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata! Dziel się nadal z nami swoim pięknem wewnętrznym :) Dziękuję,że jesteś!

 34. Nocny Motyl

  23 sierpnia 2016 18:17, Odpowiedz

  Przegapiłam ten wpis wczoraj, ale za to zdążę złożyć życzenia, bo urodziny masz dzisiaj :)
  Droga Karolino, życzę Ci spełnienia marzeń, wydania płyty, może nowego członka rodziny…? I abyś zawsze była szczęśliwa i spełniona. Jesteś prawdziwą inspiracją! Po obejrzeniu autoportretu, również mam ochotę nagrać taki film… Może na swoje urodziny w listopadzie, kiedy skończę 26 lat :)
  Pozdrawiam Cię i jeszcze raz wszystkiego dobrego!
  Basia

 35. Katarzyna

  23 sierpnia 2016 19:47, Odpowiedz

  Dzięki za spisanie tych myśli ! Mi zostało niecałe pół roku do 27 urodzin i zgadzam się ze wszystkim tym, co napisałaś. Sama bym tego lepiej nie zebrała w całość !

 36. Ewa

  23 sierpnia 2016 22:25, Odpowiedz

  Dzisiaj rano wstałam z myślą: „Zrobię ciasto jogurtowe Karoliny z gruszkami”, a teraz wchodzę tutaj i widzę, że owa Karolina ma dzisiaj urodziny. I jak tu nie wierzyć w małe przypadki…?

  Życzę Ci szczerego uśmiechu każdego dnia, radości ze spotkań z bliskimi, każdego dnia coraz więcej miłości, chwil zamyślenia, szczerych i zaufanych ludzi obok Ciebie, miliona inspiracji do tworzenia Twoich prawdziwych perełek (i muzycznych, i tych z aeterie) oraz Bożej opieki <3

  PS. Ciasto jak zwykle wyszło przepyszne!

 37. Marta

  24 sierpnia 2016 10:01, Odpowiedz

  Karolino

  Jesteś cudowna! Każdy Twój wpis zawiera ogromną wartość – mimo, że są to tylko słowa- ale ubrane w taki sposób, ze trafiają. Życzę Ci dużo uśmiechu na co dzień, ale przede wszystkim tego abyś czuła spokój i bezpieczeństwo. Abyś mogła sobie powiedzieć za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt lat ( czyli tak na prawdę na każdym etapie swojego życia), ze jesteś z siebie dumna. Dużo milości i wzajemnego zrozumienia. Pozdrawiam :*

 38. PuchowaCzapka

  24 sierpnia 2016 16:39, Odpowiedz

  Nie potrafię ubrać w słowa tego, jak wielką sympatią Cię darzę i choć jestem z tych czytelniczek co nie komentują, to chcę Ci złożyć najserdeczniejsze życzenia, abyś cieszyła się zdrowiem, miłością rodziny oraz męża i abyś nigdy nie zatraciła tego pięknego „czegoś”, które emanuje od Ciebie. Całuję

  Puchowa czapka blog

 39. Aleksandra

  24 sierpnia 2016 21:13, Odpowiedz

  Pani Karolino, wszystko co tu przeczytałam, to prawda! Gratuluję bycia tak wspaniałą osobą, wszystkiego najlepszego <3

 40. Natalia

  24 sierpnia 2016 22:43, Odpowiedz

  Karolka!
  Jesteś tak piękną i mądrą kobietą, że aż nie mogę się nadziwić! Mam nadzieję, że na swojej drodze dane mi będzie spotykać takich ludzi, a i że Ciebie tylko tacy będą otaczać.
  Pozdrawiam <3

 41. Ania

  25 sierpnia 2016 13:43, Odpowiedz

  Z okazji urodzin, chciałabym Ci życzyć byś żyła tak pięknie jak to robisz każdego dnia, obserwuje Cię na blogu i na youtubie. Tak miło spotkać piękną, młodą, inteligentną kobietę. Uwielbiam Twoje filmy, dają mi wiele radości i poczucia piękna.
  Pozdrawiam Cię bardzo ciepło.

 42. Marta

  25 sierpnia 2016 15:02, Odpowiedz

  Karolina, myślę, że nie ma co tak odliczać do tej 30stki. Ktoś mi ostatnio powiedział, że życie dzieli się na trzy 30stki. W pierwszej się uczymy, w drugiej wykorzystujemy to, czego się nauczyliśmy, a w trzeciej korzystamy z tego i odpoczywamy ;)
  Póki co nie jest wcale aż tak źle z 30stką na karku =]

 43. Ania

  25 sierpnia 2016 18:02, Odpowiedz

  Karolino, punkt 19 jest daleko idącym nonsensem. Ludzie, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej i są zatrudnieni także mogą zdawać sobie sprawę z tego ile z ich pensji zabiera państwo, to nie jest jakaś magiczna wiedza wymagająca sięgnięcia do księgi tajemnic. Trochę sugerujesz swoim wpisem, że jesteś mądrzejsza od reszty, a prowadzenie firmy pozwoliło Ci posiąść wielką wiedzę o gospodarce, której inni nie dostąpią. Na tej zasadzie odcięłabyś od prawa dokonywania wyboru profesora ekonomii, który – choć możemy przypuszczać, że coś tam się na tej gospodarce i podatkach zna ; ) – działalności gospodarczej co do zasady nie prowadzi.

  Naprawdę uwierz, że nie odkryłaś Ameryki dostrzegając, że państwo dużo nam zabiera. Ale podatki są, były i będą. Podejrzewam,że masz wolnorynkowe poglądy, że „kto nie ryzykuje, ten nic nie osiągnie”, że „chcącemu nie dzieje się krzywda”, że „nie można karać pracującego podatkiem” etc. I okej, ale kiedy rzucasz swoim poglądem jak w pkt 19 to rozwijaj, proszę, bo Twoje poczynania obserwują nie tylko dziewczynki z podstawówki.

  • karolinabaszak

   25 sierpnia 2016 18:16, Odpowiedz

   Masz rację – moich poczynań nie śledzą jedynie dziewczynki z podstawówki. Mało tego. W zasadzie ich tutaj nie ma. W większości są to poważne i myślące kobiety, często z resztą starsze ode mnie (tak, mam dostęp do demografii moich odbiorców). Z tego powodu nie widzę sensu aby tłumaczyć dokładnie każdej mojej, nawet luźnej myśli.

    • karolinabaszak

     26 sierpnia 2016 09:00, Odpowiedz

     Piszesz jakieś głupoty o odkrywaniu Ameryki, czytelniczkach z podstawówki, teraz jeszcze o jakimś „spinaniu” się i dalej liczysz na dyskusję. No nie żartuj sobie :)

  • Pablo

   28 sierpnia 2016 20:02, Odpowiedz

   Obawiam się że ten nonsens zajdzie dalej niż ty kotek :P Tu nie chodzi o samą świadomość bo zdawać sobie sprawę to może również stereotypowy kuc żyjący na rachunek rodziców i co z tego? Skoro nie jest to wiedza magiczna (nie wiem dlaczego sugerujesz że ktoś uważa inaczej, chyba mocna nadinterpretacja wpisu) to oznacza że teoretycznie każdy mógłby otrzymać to prawo do głosowania a na hooy ograniczenia które każdy jełop może przejść? Po to jest płot żeby pokonywały go węże i tygrysy a bydło trzymać w ryzach, tak parafrazując ;> Ktoś to prowadzi działalność JEST mądrzejszy od reszty nie prowadzącej misiu i nie trzeba tego sugerować, to fakt oczywisty. Z tym psorem ekonomii to klasyczny przykład samozaorania. Ale nie napiszę o co chodzi, sama się domyśl ;P Podatki były i będą ale przyjdzie czas że dużo niższe a lewizna przejmie funkcję bombek świątecznych. Taki żarcik na rozwolnienie :]

 44. Pablo

  28 sierpnia 2016 15:55, Odpowiedz

  Witaj Karolino. Trafiłem na Twojego bloga (a dokładnie art. Jak kobiety niszczą prawdziwie męskie cechy) przez zupełnie innego rodzaju miejsce w sieci. Spodziewałem się kolejnego marksistowskiego wysrywu ale widzę po tamtym i tym wpisie że jesteś porządną i poukładaną kobietą. Twoje zdjęcia są takie gustowne i kobiece, jak z innej epoki :) Oby więcej takich perełek chodziło po świecie. Pozdrawiam gorąco i życzę wszystkiego najlepszego na pozostałe 360/59 dni :D

 45. Joanna K

  1 września 2016 10:08, Odpowiedz

  Karolino, mam nadzieję,że miło dostaje się życzenia z 1.5 tygodniowym opóźnieniem… :) Niemniej jednak, szczerze i z całego serca życzę Ci wszystkiego dobrego :* Spełnienia marzeń, spokoju ducha, radości i aby Światło codziennie Ci towarzyszyło <3 Pięknych miejsc i inspiracji :*

 46. Joanna

  27 września 2016 16:51, Odpowiedz

  do 19 punktu dodałabym, żeby przez co najmniej rok pracowali jako sprzedawcy. Może wtedy nabiorą szacunku do tego zawodu :)

Leave a comment

(*) Required, Your email will not be published